Kolorowe dodatki do wnętrz w stylu vintage: Retro i niepowtarzalny urok

Retro i niepowtarzalny urok kolorowych dodatków do wnętrz w stylu vintage

Styl vintage w ostatnich latach stał się bardzo modny w dekoracji wnętrz, a wraz z nim popularne stały się kolorowe dodatki. Czy jednak każdy wie, jakie dodatki wybierać, aby zachować niepowtarzalny urok retro w pomieszczeniu? W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek.

  1. Kolorowe meble – stylowe i wygodne

Kolorowe meble to doskonały sposób na wprowadzenie retro do wnętrza. W stylu vintage przeważają meble z lat 50. i 60., mające okrągłe kształty, połyskujące powierzchnie i rzucające się w oczy kolory. Kolorowe fotele, kanapy czy krzesła to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i oryginalny styl.

  1. Dodatki w stylu vintage – miła dla oka ozdoba

Kolorowe dodatki to właściwie rzecz biorąc dowolny element wystroju wnętrz, który można wybrać, by wkomponować go w styl vintage. Można tu wymienić m.in. poszewki na poduszki, dywany, zasłony i obrusy, wazoniki, ozdobne kubki i szklanki itp. To właśnie one nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

  1. Kwiaty i rośliny – urozmaicenie w stylu vintage

Rośliny to element dekoracyjny, który podkreśli nie tylko wyjątkowy klimat pomieszczenia, ale także go ożywi. W donicach postawić można np. fikusy czy filodendrony, ale jeśli wolisz oryginalne rozwiązania – wybierz rośliny doniczkowe w starych szklanych pojemnikach lub metalowych garnkach z lat 50. lub 60.

  1. Kolorowe oświetlenie – stylowy pomysł

Stylowe lampy to uzupełnienie wystroju wnętrza, a patrząc w to w kontekście stylu vintage – to niezłomny hit. W pierwszej kolejności warto zdecydować, jaki rodzaj oświetlenia najlepiej będzie komponował się z charakterem pomieszczenia. Mogą to być kinkiety, łazienkowe lampki, plafony w kolorze pomarańczowym, zielonym, fioletowym itd.

  1. Podłogi – miłe dla oka uzupełnienie

Wybierając kolorowe dodatki, nie sposób zapomnieć o podłodze. W tej kwestii można wybierać spośród wielu rozwiązań. Rekomendujemy między innymi wybór dywanów z kwiatowymi wzorami i kredowymi pastelami, czy też ozdobne płytki czy mozaiki wpisujące się w styl vintage.

Podsumowanie

Kolorowe dodatki do wnętrz w stylu vintage to znakomity sposób na wprowadzenie retro-charakteru do naszych pomieszczeń. Nie musimy przecież wyrzucać naszych ulubionych mebli – wystarczy je uzupełnić o odpowiednie akcenty. W końcu to one nadają niepowtarzalnego uroku całemu wystrojowi.