10 Pomysłów na nowoczesne wnętrze w stylu skandynawskim

10 Pomysłów na Nowoczesne Wnętrze w Stylu Skandynawskim

Kiedy myślimy o stylu skandynawskim, nasuwa nam się obraz minimalistycznego, funkcjonalnego i przytulnego wnętrza. Charakterystyczne dla tej estetyki są naturalne materiały, prosta forma oraz jasna kolorystyka. Aby ożywić tę prostotę i nadać naszemu mieszkaniu ciepła, należy wprowadzić elementy, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej stylowe i przyjazne. Oto dziesięć pomysłów na nowoczesne wnętrze w stylu skandynawskim.

  1. Wymień meble na minimalistyczne

Kiedy myślimy o stylu skandynawskim, przed oczami stają nam minimalistyczne, proste meble wykonane z jasnych drewnianych płyt. Choć w modzie są fotele i sofy w stylu skandynawskim, najlepszym wyborem i podstawą całego stylu pozostają drewniane stoły, krzesła, ławy i siedziska. Warto poszukać mebli wykończonych litego drewna, aby nadać wnętrzu ciepła.

  1. Rozświetl wnętrze

Wnętrze zainspirowane stylem skandynawskim powinno być jasne. W skandynawskim stylu oświetlenie pełni znaczącą rolę i warto zainwestować w lampy stojące lub wiszące ze stylowymi abażurami. Lepiej wybierać modele z jasnymi, białymi kloszami, co zapewni odpowiednie, bezpieczne i naturalne oświetlenie.

  1. Wprowadź rośliny do swojego wnętrza

Rośliny idealnie pasują do stylu skandynawskiego, ponieważ są one naturalnym dodatkiem, który wprowadza do wnętrza zieleni, którą Skandynawowie kochają. Nie ma konkretnych zasad co do rodzaju roślin, ale dobrze sprawdzą się np. paproc, sukulenty lub drzewka bonsai. Mają przyjazne kolory i wprowadzą do mieszkania nieco przytulnego klimatu.

  1. Zainwestuj w naturalne dodatki

Z racji minimalistycznej formy mebli, zawsze ciekawe są dodatki, które podkreślają naturalne piękno drewna lub dodają świeżości. W centrum uwagi skandynawskiego stylu są matowe, szklane i białe łazienkowe akcesoria, umieszczone w przestrzeniach roboczych np. kuchnia. Nie bójmy się także stawiać na minimalistyczną kolorystykę czyli czerń, szary i biel z dodatkiem stali nierdzewnej lub miedzi.

  1. Postaw na tekstury i wzory

Ostatnim, ale wcale nie mniej ważnym elementem stylu skandynawskiego, są miękkie dodatki. Używanie zasad kolorów i wzórów jest bardzo ważne, ale mogą to robić także miękkie, ręcznie wykonane poduszki, pledy i wykładziny. Materiał wybrany do wykonania tych produktów może rządzić się własną estetyką i być oryginalnym elementem stylu. W przestrzeniach dekorowanych w stylu skandynawskim warto stawiać na naturalne tkaniny jak len, bawełna lub wełna.

Ostatecznie, wnętrze w stylu skandynawskim staje się bardzo łatwe do zaprojektowania, ponieważ wiele elementów procesu dekoracyjnego opiera się na prostych, a jednocześnie eleganckich i oryginalnych dodatkach. Korzystając z powyższych wskazówek, możesz stworzyć wnętrze, które zaakcentuje naturalne, przytulne piękno stylu skandynawskiego.