Trendy w dekoracji poduszek i narzut na kanapę: Kolor i tekstura

Trendy w dekoracji poduszek i narzut na kanapę: kolor i tekstura

Pomieszczenia, w których spędzamy czas, powinny przede wszystkim być wygodne i funkcjonalne. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić uwagę na estetykę aranżacji wnętrza. Szczególnie ciekawy efekt wizualny można uzyskać przy użyciu narzut i poduszek na kanapie. Oto kilka wskazówek, jakie trendy panują w dekoracji tekstyliów w tym sezonie.

Kolorowy akcent
Nowoczesne wnętrza coraz częściej ozdabiane są jasnymi, bardzo minimalistycznymi fakturami. Z racji tego, poduszki i narzuty w intensywnych barwach mają dziś szczególne znaczenie. Wszystko dlatego, że tzw. “akceci w kolorach” doskonale ozdabiają minimalistyczną kanapę, nadając jej indywidualny i dynamiczny charakter. W tym sezonie dominują ciepłe i zimne odcienie brązu, zielonej i szarej, a także odcienie czerwieni, bordo i ciemnej fiolety.

Tekstura i faktura
Wśród trendów w dekoracji tekstyliów na kanapach czasem przewijają się ciekawe i śmiałe faktury. W tym roku bardzo modne są chociażby poduszki o trzech wymiarach czy takie, o extra grubości. Wzmacniają wrażenie, że na kanapie coś dzieje się i ożywiająestetykę przestrzeni. Bez wątpienia warto poszukać poduszek o bardziej złożonych fakturach, jak choćby szare poduszki z subtelnymi połyskami lub delikatnymi wypukłościami na tle gładkiej bazy.

Listę aktualnych tendencji w zakresie narzut i poduszek można uzupełnić również o aspekt wykończenia. Warto tu wymienić choćby poduszki wykończone delikatnymi frędzelkami lub frędzelką, co podkreśli subtelność aranżacji. Ważne, by subtelnymi ozdobnikami poduszki i narzuty nie zdominować przestrzeni, ale dodać im ciekawego charakteru.

Ponadczasowe barwy
Na liście w tym roku najchętniej wybieranych kolorów w dekoracji tekstyliów dominują bardzo modne, minimalistyczne kombinacje. Szczególnie polecamy szare, granatowe, beżowe i białe poduszki z subtelnymi wzorami. W swojej prostej elegancji coraz bardziej podbijają wnętrza wiejskie, a także te aranżowane w stylu paryskim.

Podsumowując, dekoracja poduszek i narzut na kanapie to integralna część tworzenia stylowego wystroju wnętrza. Warto wykorzystać ich potencjał, by stworzyć unikalną i wyjątkowo przyjazną aranżację, pełną ciepła i stylu. I nie zapomnijmy, aby przy wyborze tekstyliów kierować się przede wszystkim własnym gustem oraz efektem wizualnym, który chcemy osiągnąć. W końcu to iskra osobowości, która da naszej aranżacji niepowtarzalnego stylu.