Najlepsze rośliny doniczkowe do aranżacji biura: Ożywienie i poprawa klimatu

Najlepsze rośliny doniczkowe do aranżacji biura: Ożywienie i poprawa klimatu

Nie ma wątpliwości, że rośliny doniczkowe wnoszą do przestrzeni biurowej wiele pozytywnych korzyści. Ożywienie i poprawa klimatu to tylko niektóre z nich. Dzięki odpowiedniej aranżacji rośliny doniczkowe potrafią udekorować każde biuro i nadać mu karakteru.

  1. Korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Rośliny doniczkowe są świetnym sposobem na osłabienie negatywnych skutków pracy w biurze. Dzięki zielonym roślinom możemy zredukować poziom stresu, poprawić koncentrację, zmniejszyć bóle głowy oraz zwiększyć poziom tlenu w powietrzu. Dla naszego zdrowia najlepiej, gdy w biurze znajdują się takie rośliny jak bluszcz, dracena czy hedera, które świetnie poprawiają jakość powietrza.

  1. Jakie rośliny doniczkowe wybrać do biura?

Przy wyborze roślin doniczkowych warto wziąć pod uwagę wiele kwestii. Ważna jest między innymi ich odporność na brak światła, niskie temperatury oraz przesuszenie. Aranżując biuro najlepiej postawić na takie rośliny jak sukulenty, storczyki, paprocie, zielone ciemierniki, a także kaktusy.

  • Sukulenty – to rośliny, które najlepiej przetrzymają wakacje, a ich niewielkie wymagania sprawiają, że z powodzeniem mogą znaleźć się w każdym biurze.

  • Storczyki – to wiecznie zielone rośliny, która miłośników natury urzekają swoją nieśmiertelnością i pięknem. Bridal Veil Orchid to odmiana, która świetnie sprawdzi się w biurze.

  • Paprocie – to jedne z najstarszych roślin na świecie. Ich piękne, zielone liście oraz małe wymagania sprawiają, że idealnie wpasują się w aranżację każdego biura.

  1. Aranżacja roślin doniczkowych w biurze

Gdy już wybierzemy odpowiednie rośliny, musimy teraz pomyśleć o ich aranżacji. Najlepiej postawić na stworzenie fitoniarni, czyli małych oaz zieleni. Rośliny najlepiej rozmieścić na parapecie, stolikach, półkach oraz ścianach. Warto też połączyć różne wysokości roślin, co doda biuru efektu trójwymiarowego.

  1. Podsumowanie

Rośliny doniczkowe do naszego biura to świetne rozwiązanie, które poprawi klimat i ożywi wnętrze. Ich piękno sprawi, że ciekawie udekorowane biuro będzie nas zachęcać do przysyłania kolejnych maili oraz siedzenia w nim przez dłużej czasu. Pamiętajmy jednak, że dobrze dopasowane rośliny, to także poprawa naszego zdrowia oraz poprawa jakości powietrza, które bez wątpienia nam się przyda w pracy.