Jak stworzyć przytulną sypialnię w minimalistycznym stylu

Minimalistyczny styl wnętrz jest dziś bardzo popularny, a przy tym niezwykle przyjazny dla oka. Dzięki prostocie form i kolorów, pomieszczenie zyskuje przestrzeń i świeżość. Jednym z pokojów, w którym minimalistyczne rozwiązania sprawdzają się najlepiej, jest sypialnia. W tekście przedstawimy kilka kroków, które pomogą Ci stworzyć w swojej sypialni przytulne miejsce odpoczynku.

 1. Wybierz odpowiednie kolory
  Minimalizm to przede wszystkim proste formy i kolorystyka, która zawsze harmonijnie ze sobą współgra. Do sypialni najlepiej wybrać jasne, spokojne barwy – biel, beże, szarości czy pastele. Warto również pamiętać o tym, że minimalistyczni twórcy potrafią zaskakiwać oryginalnymi rozwiązaniami, np. zestawiając białe ściany z meblami i dodatkami w intensywnych kolorach.

 2. Odrobinę ciepła dodają drewniane elementy
  Minimalizm nie oznacza jednakże chłodu i bezosobowości. W sypialni warto wprowadzić kilka drewnianych elementów, które ocieplą miejsce. Mogą to być np. drzwi, deski lub stolik – z miejsca zwrócą one uwagę i dodadzą pomieszczeniu charakteru.

 3. Minimalizm to porządek i funkcjonalność
  Innym ważnym aspektem minimalistycznego stylu jest porządek i funkcjonalność. Sypialnia powinna być przede wszystkim miejscem do wypoczynku, więc wybierając wyposażenie, warto kierować się tym jednym zasadniczym celem. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne, ale i praktyczne, wybierzmy więc modele z pojemnikami na pościel. Świetnym uzupełnieniem minimalistycznej sypialni są regały, szafki i półki, w których utrzymamy porządek i przechowamy rzeczy, których nie chcemy, aby były widoczne.

 4. Minimalistyczne oświetlenie i dodatki
  Minimalistyczna sypialnia to przede wszystkim oszczędność zbędnych ozdób i bibelotów. Warto wybierać jedynie kilka pięknych dodatków, które komponują się ze stylem minimalistycznym. Do charakterystycznych dodatków w tym stylu należą np. poduszki z geometrycznymi wzorami, minimalistyczne obrazy lub fotografie na ścianach oraz designerskie oświetlenie.

 5. Sypialnia musi być przytulna
  Poszukiwania idealnej minimalistycznej sypialni nie powinny jednak zakończyć się na chłodnych, aczkolwiek bardzo modnych meblach i dodatkach. Sypialnia to przede wszystkim miejsce do wypoczynku i relaksu, więc musi być odpowiednio przytulna. Warto więc postawić na ciepłe materiały, takie jak np. wełna lub miękka bawełna. Na łóżku możemy rozłożyć miękki pled lub narzutę, która doda sypialni niebanalnego stylu i ciepła.