Papuga Barabanda: Ciekawostki i porady dotyczące hodowli papug

Papuga barabanda – ciekawostki i porady dotyczące hodowli papug

Papugi to niezwykle ujmujące i inteligentne stworzenia, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich hodowlę. Jednym z gatunków papug, który stał się ostatnio bardzo popularny, jest papuga barabanda.

 1. Papuga barabanda – podstawowe informacje
  Papuga barabanda to średniej wielkości ptak, w sam raz dla osób, które nie chcą posiadać czegoś zbyt dużego. Jest ona bardzo zrównoważonym stworzeniem, spokojnym i łagodnym. Ze względu na swoją naturę, papuga ta doskonale nadaje się do trzymania w domowych warunkach. Jej piękne, zielone upierzenie, z dodatkiem żółtego oraz czerwieni, wyróżnia ją spośród innych gatunków papug.

 2. Jak zadbać o właściwe warunki dla papugi barabanda?
  Dla papugi barabanda nie jest potrzebna duża przestrzeń do życia. Wystarczy, że posiłkuje w odpowiednio dużym klatkowaniu. Na etapie wyboru klatki, należy zwrócić uwagę na to, aby była ona wykonana z trwałych materiałów oraz posiadała wystarczającą ilość miejsc do zabawy. Najważniejszą sprawą jest dostarczenie papudze barabanda odpowiednio dużo jeszcze i dbanie o jej czystość. Warto także zadbać o to, aby ptak miał stały dostęp do świeżej wody, co pomaga zapobiegać odwodnieniu.

Wartość odżywcza – co powinien jeść papuga barabanda?

 1. W diecie papugi barabanda powinny przeważać owoce, warzywa, ziarna, nasiona i orzechy. Wszystko co jest spożywane przez ptaka musi być świeże. Dobrym wyjściem jest także podawanie dobrze zbilansowanej karmy dla papug, specjalnie przygotowanej dla papugi barabanda. Dużo zależy od diety papugi barabanda, dlatego ważne jest, aby zawsze zadbać o wyważenie, warzywa i owoce powinny być w większości podawane surowe z tym, że należy przemyślenie dobrać ich odpowiednią ilość i częstotliwość.

 2. Czy papuga barabanda potrzebuje towarzystwa?
  Tak jak wiele innych gatunków papug, tak i barabanda są ptakami stadnymi. Zalecane jest posiadanie w domu co najmniej jednej papugi barandanda lub dodatkowo innej papugi. Należy jednak pamiętać, żeby wprowadzenie nowych ptaków odbyło się delikatnie i powoli, aby uniknąć sytuacji, w której papugi będą walczyć ze sobą.

 3. Dlaczego papuga barabanda to dobra decyzja na papugę?
  Papuga barabanda jest idealnym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hodowlą ptaków. Głównymi zaletami są:

 • Niewielka przestrzeń potrzebna do życia
 • Spokojna i łagodna natura
 • Łatwość w troszczeniu i karmieniu
 • Wyjątkowe, piękne upierzenie
 • Inteligencja i łatwość w nauce sztuczek

Podsumowując – posiadanie papugi barabanda to niewątpliwie wspaniała przygoda dla każdej osoby, która kocha ptaki i chce zadbać o ich dobro. Wystarczy zapewnić właściwe warunki mieszkaniowe, odpowiednią dietę oraz kontakt z innymi ptakami i już można cieszyć się wspaniałymi chwilami spędzonymi w towarzystwie papugi barabanda.