Najlepsze rośliny na taras: Naturalny relaks na świeżym powietrzu

Naturalny Relaks na Świeżym Powietrzu

Taras to doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Nic nie poprawia nastroju bardziej niż pięknie zaprojektowany taras, wypełniony roślinami, kwiatami i zielonymi kręgami wokół mebli ogrodowych. Oto najlepsze rośliny na taras, które pomogą Ci stworzyć naturalny relaks na świeżym powietrzu.

Rośliny Kwitnące

Kwiaty to kluczowy element dekoracji tarasu. Zwróć uwagę na okres kwitnienia, by uniknąć sytuacji, gdy będziesz mieć pogłębiające się smutki, kiedy kwiaty z symboli wiosny przepadną na wieki. Oto kilka najlepszych roślin kwitnących, które zapewnią Twój taras wspaniałym zapachem i kolorem:

  1. Hortensje – Wybierz hortensje, jeśli chcesz, aby Twój taras zawsze wyglądał całkowicie pięknie. Kwiaty te czasami zmieniają kolor (w zależności od pH gleby), a ogólnie kwitną od wiosny do jesieni.
  2. Pelargonie – Pelargonie (inaczej zwane „strychnos”, są jednym z najpopularniejszych kwiatów na balkony i tarasy. Dostępne są w wielu kolorach i gatunkach, ale wszystkie mają intensywny zapach.
  3. Jaśmin – Jeśli lubisz zapachy kwiatów, to jaśmin jest idealny na twój taras. W ciągu dnia będzie przyciągał motyle i pszczoły, a w godzinach wieczornych nagrodzi Cię piękną, intensywną woń.

Rośliny Wymagające Małego Wysiłku

Jeśli nie jesteś osobą zieloną i chcesz stworzyć na tarasie nieskomplikowaną kwiatową przestrzeń, to dobrze wybrać rośliny wymagające małej troski i uwagi. Oto kilka najlepszych propozycji:

  1. Kaktusy – Kaktusy to idealne rośliny na taras, szczególnie w ciepłych regionach lub miejscach o suchym klimacie. Wymagają one niewielkiej wilgoci i mało podlewania.
  2. Zioła kuchenne – Wszystkie zioła, jak oregano, bazylia, mięta, rozmaryn i tymianek, są doskonałymi kandydatami na kwitnącej przestrzeni tarasu. Wymagają one podobnych warunków do innych roślin, ale co ważniejsze, zioła kuchenne są funkcjonalne na wiele sposobów m.in. jako przyprawy do potraw.
  3. Fiołki – Fiołki to małe, urocze kwiaty, które nie potrzebują zbyt wiele uwagi lub troski. Po prostu musisz je podlać i przykryć, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Dostępne są w wielu kolorach, więc łatwo dopasować fiołki do aktualnej stylizacji twojego tarasu.

Rośliny Zielone

Rośliny zielone to również dobry wybór dla przestrzeni tarasowych, ponieważ pochłaniają one ciężką dawkę CO2, co jest dobrym sposobem na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Oto kilka najlepszych roślin zielonych, które sprawdzą się w każdym ogrodzie:

  1. Dracena – Dracena to popularna roślina na tarasie, która rośnie w żyłkowanych liściach i może być zasadzona zarówno w gruncie jak i w doniczce. Jest to również najkorzystniejsza opcja, gdy chcesz zwiększyć ilość tlenu produkowanego przez rośliny.
  2. Paprocie – Paprocie to wspaniałe rośliny, które świetnie radzą sobie na tarasie, ponieważ preferują zaciemnione i wilgotne miejsca, doskonale też sprawdzą się w azjatyckim stylu aranżacyjnym tarasu. Oczywiście, wymagają one więcej uwagi niż niektóre z wyżej wymienionych opcji, ale są to rośliny bardzo wdzięczne, a po przewietrzeniu liście zawsze będziesz cieszyć się ich pięknem.
  3. Fikus – Ta klasyczna roślina, która zawsze kojarzyła się z naturalnymi wnętrzami naszych babci może teraz zapełnić Twój taras zieloną energią, ale też przeciwieństwo pełni pysznej z owockami do jedzenia fiku. Ten gatunek ma nasycane, ciemnozielone kwiaty, które mają różne kształty i są nieco większe od Kwiatów Fiołka.

Podsumowanie

Twój taras to idealne miejsce do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu, a najlepsze rośliny na taras przyczynią się do tego, aby na co dzień czuł się jak w ogrodzie dolnym wczesnym popołudniem. Pamiętaj, aby wybierać rośliny pasujące do Twojego stylu życia oraz do klimatu w Twoim regionie. Teraz, gdy już wiesz, jakie rośliny wybrać, możesz zamknąć oczy i oddać się naturalnemu relaksowi, otoczony kolorowymi kwiatami, aromatami i zielonymi liśćmi, które koją zmysły, a relaksują Twój umysł.