Jak chronić drewniany blat przed plamą

Wszyscy wiemy, że drewniana powierzchnia jest doskonałą opcją dla blatów kuchennych, ale jeśli mieszkasz w maleńkim domu, to może chcesz rozważyć inną opcję. Tak, mówię o drewnianych blatów. Jednak, aby uzyskać wspaniały wygląd drewnianych blatów, trzeba chronić go przed plamą.

Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj plam może uszkodzić twoje drewniane blaty, to nie jesteś sam. Drewniane blaty są bardzo wrażliwe na najczęstsze plamy domowe. Oto wspólne plamy domowe, które uszkodzą Twoje drewniane powierzchnie:

Krew

Tak, to prawda, że krew może uszkodzić Twoje drewniane blaty, ale to zależy od tego, jak dużo krwi tam jest. Jeśli ilość krwi jest duża, wtedy bardzo trudno jest wyczyścić plamę.

Kawa

Kawa to kolejna wspólna plama, z którą można się spotkać. Kawa jest kwaśna i uszkadza powierzchnię drewnianych blatów. Zaleca się, aby nie używać kawy podczas przygotowywania posiłków w kuchni.

Olej

Jeśli używasz oleju do gotowania, to powinieneś go unikać, ponieważ może on uszkodzić drewniane blaty.

Farba

Jeśli używasz farby do malowania ścian, to powinieneś wiedzieć, że może ona uszkodzić drewniane blaty. Upewnij się, że nie używasz żadnej farby do kuchni i łazienki.

Wnioski:

Tak więc, podzieliłem się z tobą pięcioma najlepszymi plamami domowymi, które mogą uszkodzić twoje drewniane blaty. Powiedziałbym, że należy zachować swoje drewniane blaty w obszarze wolnym od kurzu, aby uniknąć plamy. Jeśli zastanawiasz się, jak chronić swoje drewniane blaty, to możesz użyć uszczelniacza drewna.